25 listopada odbyła się kolejna premiera w iTeatrze. Tym razem uczniowie klas I-V oraz przedszkolaki ze starszej grupy obejrzeli transmisję naz żywo spektaklu pt. "Hachiko" z Teatru Maska w Rzeszowie. Historia niezwykłej przyjaźni poruszyła wszystkich widzów, szczególnie dlatego, że prawie sto lat temu, w Japonii wydarzyła się naprawdę. "... Psy potrafią być dla ludzi najlepszymi przyjaciółmi..."
Konkursy plastyczne
Wraz z końcem listopada rozstrzygnięte zostały konkursy plastyczne ogłoszone w naszej szkole dla uczniów klas 1-3 oraz dzieci z przedszkola. "Zwierzątko z plastikowej butelki" koordynowany przez p. Agnieszki Misztal oraz "Miś z ulubionej bajki" pod kierunkiem p. Anity Tchórzewskiej. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim biorącym udział w konkursach!!! Podczas uroczystego wręczenia nagród oraz pamiątkowych dyplomów, nagrodę odebrała również uczennica klasy I Nadia Domagała, której praca została wyróżniona w konkursie "To jest mój kraj - to moja Polska" - zakładka do książki. Organizatorem konkursu była Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrowcu Św.
Gratulacje!
Narodowe Święto Niepodległości
Schowaj, matko, suknie moje,
Perły, wieńce z róż:
Jasne szaty, świetne stroje,
To nie dla mnie już!
— Niegdyś jam stroje, róże lubiła,
Gdy nam nadziei wytryskał zdrój;
Lecz gdy do grobu Polska wstąpiła,
Jeden mi tylko przystoi strój: Czarna sukienka!
Narodowe nucąc śpiewki,
Widząc szczęścia świt,
Kiedym szyła chorągiewki
Do ułańskich dzid,
W ten czas mnie kryła szata godowa;
Lecz gdy wśród bitwy brat zginął mój.
Kulą przeszyty w polach Grochowa
— Jeden mi tylko przystoi strój: Czarna sukienka......."
Słowami Konstantego Gaszyńskiego i dramą przedstawioną przez uczennicę klasy IV rozpoczęła się uroczystość z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości.
W przeddzień 11 listopada uczniowie klas II-VIII pod kierunkiem nauczycielek Agnieszki Staniek i Agnieszki Misztal przygotowali uroczystą akademię, podczas której pokazali swoim kolegom i koleżankom z oddziału przedszkolnego i szkoły ważność i podniosłość Święta Niepodległości. Młodzi artyści zabrali swoich widzów w niezwykłą podróż, podczas której przedstawili historyczne drogi do wolności, które musiała pokonać nasza Ojczyzna, by w 1918 roku stać się niepodległą. Podczas uroczystości uczniowie recytowali wiersze, śpiewali pieśni patriotyczne oraz czcząc symbole narodowe wykonali taniec z flagą przy pieśni "Tu nasze miejsce". Dnia 10 listopada 2022 roku cała społeczność szkolna przyłączyła się również do akcji ministerialnej #szkoladohymnu podczas której w odpowiedniej postawie uczniowie szkoły i przedszkola wykonali cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego.
Do dokumentacji uroczystości wykorzystano aparat fotograficzny Canon oraz mikrofon zakupione w ramach programu
AKCJA SAMORZĄDU SZKOLNEGO – „POMARAŃCZOWA WSTĄŻKA”
2 listopada rozpoczyna się Światowa Kampania Pomarańczowej Wstążki pod nazwą: „ 19 Dni Przeciwko Przemocy i Krzywdzeniu Dzieci i Młodzieży”. Samorząd Szkolny zachęca Społeczność Naszej Szkoły, aby włączyła się do akcji przypinając i nosząc w tym dniu symboliczne - pomarańczowe wstążki. Przygotowaniem do tego wydarzenia był udział grupy naszych uczniów w warsztatach, poświęconych przeciwdziałaniu przemocy rówieśniczej, zorganizowanych przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Ostrowieckim Browarze Kultury. Przesłanie ze spotkania:
PAMIĘTAJ !
- BRAK REAKCJI NA PRZEMOC JEST DAWANIEM PRZYZWOLENIA NA NIĄ
- OD CIEBIE ZALEŻY TO, W JAKI SPOSÓB ZACHOWASZ SIĘ WOBEC INNYCH
- POMAGAJĄC MOŻESZ URATOWAĆ KOMUŚ ŻYCIE LUB ZDROWIE
- POMAGANIE WYZWALA BARDZO DUŻO POZYTYWNYCH EMOCJI
- KAŻDY ZASŁUGUJE NA SZACUNEK I DOBRE TRAKTOWANIE
WIĘCEJ NIŻ KONCERT
28 października 2022 r. uczniowie klas VII-VIII naszej szkoły pod opieką Urszuli Sałapy uczestniczyli w spotkaniu słowno-muzycznym pt.: „Nałogi – droga donikąd”, w wykonaniu zespołu Jacek Dewódzki Band. Wydarzenie odbyło się w hali sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej im. A. Hedy „Szarego” w Kunowie. Spotkanie rozpoczęła wicedyrektor szkoły Pani Małgorzata Kowalska, która przywitała gości oraz przybliżyła młodzieży postać Jacka Dewódzkiego – drugiego wokalisty legendarnego zespołu Dżem, kompozytora, autora tekstów, gitarzysty, a z wykształcenia – pedagoga i nauczyciela edukacji dla bezpieczeństwa. Występ, był połączeniem muzyki oraz opowieści skierowanej do młodzieży. Artysta w ciekawy i przystępny, choć niekonwencjonalny sposób, poruszył zagadnienia, które stają się coraz większym zagrożeniem i problemem młodych ludzi, a są to między innymi używki: papierosy, alkohol, narkotyki, dopalacze. Zachęcał młodzież do podejmowania świadomych decyzji o życiu wolnym od używek i do rozsądnego korzystania z telefonów komórkowych czy Internetu. Monolog artysty przeplatany był, granymi na żywo, popularnymi utworami miedzy innymi: „W życiu piękne są tylko chwile”, Whisky”.
Koncert został zorganizowany przez Gminną Komisję Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kunowie, którą reprezentowały: przewodnicząca pani Anna Pytlakowska oraz sekretarz pani Małgorzata Stojak. Na zakończenie spotkania dyrektorzy szkół na czele z panią Dorotą Oparą podziękowali organizatorom oraz zespołowi za ciekawą lekcję na temat problemów młodych ludzi, która na pewno na długo zostanie wszystkim w pamięci.
Dziękujemy panu burmistrzowi Lechowi Łodejowi oraz organizatorom za możliwość udziału w spotkaniu wspierającym działania profilaktyczne naszej szkoły.
DZIEŃ DYNI
27 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Dyni. Wydarzenie zostało przygotowane przez uczniów z Samorządu Szkolnego pod hasłem: Kreatywność i integracja. Każda klasa miała swoje zajęcia z dynią w roli głównej, dekoracje, a nawet dyniowe wypieki i inne poczęstunki. Na koniec cała społeczność szkolna zintegrowała się we wspólnych pląsach przy ulubionej muzyce. Dziękujemy Dzieciom za pomysłowość i miłą kulturalną zabawę, a Dorosłym za współpracę i wsparcie w organizacji całego przedsięwzięcia.
Zaproszenie
Europejski Tydzień Kodowania
#CodeWeek 10. Jubileuszowy Europejski Tydzień Kodowania w naszej szkole przebiegał pod hasłem " Zabawy z Kodowaniem".
Uczniowie w trakcie lekcji informatyki ćwiczyli umiejętności związane z programowaniem online i offline. Zadania rozwijające logiczne oraz analityczne myślenie zdecydowanie należą do ulubionych aktywności naszych uczniów.
Dzień Edukacji Narodowej
"W tym dniu życzenia łączą się, jak kwiaty w wielobarwny bukiet i płyną do tych, którzy uczą nas, jak się wspinać na szczyt przeznaczenia."
13 października 2022 roku, w Dzień Edukacji Narodowej, uczniowie klasy II, IV i V pod kierunkiem p. Agnieszki Misztal i p. Agnieszki Staniek wystąpili z krótkim przedstawieniem teatralnym, w którym z humorem pokazali sytuacje z życia ucznia i z życia nauczyciela. Ponadto wierszem i piosenką dziękowali pani Dyrektor oraz wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły za trud wychowania, edukację i wsparcie jakie otrzymują każdego dnia. Mnóstwo ciepłych słów popłynęło z ust artystów, a na zakończenie uroczystości wyśpiewano piękne, muzyczne życzenia, które wzruszyły całą publiczność zebraną na szkolnym korytarzu.
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, Pani Dyrektor, nauczycielom oraz wszystkim pracownikom Publicznej Szkoły Podstawowej w Wymysłowie składamy serdeczne życzenia.
XII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA
W piątek - 7 października obchodziliśmy XII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA. Organizatorem głównym akcji było WYDAWNICTWO „KARTY GRABOWSKIEGO”. Patronat nad akcją w naszej szkole pełniła p. dyrektor Bożena Wijata, a koordynatorami byli nauczyciele Urszula Sałapa i Anita Tchórzewska. Do akcji włączyli się uczniowie z Samorządu Szkolnego, którzy pomagali w czynnościach techniczno - organizacyjnych.
Celem tej akcji edukacyjnej prowadzonej w szkołach na całym świecie było propagowanie zabawowej formy nauczania - uczenia się matematyki i zachęcanie do przypomnienia sobie iloczynów i ilorazów oraz nadrobienia „tabliczkowych zaległości” po wakacjach, a potem sprawdzenie „tabliczkowej wiedzy” podczas egzaminów.Przygotowania do ŚDTM rozpoczęły się już od poniedziałku. Uczniowie klas starszych oraz klasy III (dopiero zaczynający swoją przygodę z tabliczką mnożenia) na zajęciach matematycznych układali rymowanki do trudniejszych działań, ćwiczyli rachunki korzystając z Kart Grabowskiego oraz różnych zagadek i łamigłówek z tabliczką mnożenia w roli głównej. Asystenci przygotowywali tematyczne dekoracje szkoły i czuwali nad prawidłowym przebiegiem egzaminów. Tabliczkowa wiedza sprawdzana była podczas krótkich ustnych egzaminów z tabliczki mnożenia. Egzaminatorami byli uczniowie, którzy wygrali eliminacje wstępne. Tworzyli oni specjalne Patrole Egzaminacyjne. Zaopatrzeni w losy, dostosowane do grup wiekowych, przepytywali koleżanki i kolegów z tabliczki mnożenia. Każdy, kto wykazał się znajomością tabliczki mnożenia i pomyślnie zdał swój egzamin zdobył tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia oraz uzyskał firmowy CERTYFIKAT .
Akcja budziła wiele emocji i motywowała wszystkich do ćwiczeń, co z pewnością przyczyniło się do podwyższenia umiejętności rachunkowych naszych uczniów.
Gratulacje dla wszystkich, którzy swoje „tabliczkowe zmagania” zakończyli sukcesem.
W dniu 11.10.2022r., na szkolnym apelu Koordynator Lokalny - Urszula Sałapa- podsumowała akcję, a pani dyrektor Bożena Wijata wręczyła CERTYFIKATY - Eksperta Tabliczki Mnożenia. Podziękowania i gratulacje dla wszystkich uczestników akcji.
Ślubowanie Klasy Pierwszej
10 października 2022r. w naszej szkole odbyło się „Uroczyste Ślubowanie Klasy Pierwszej” . Pierwszaki zostały przyjęte w poczet uczniów, dla których rozpoczęła się nowa, szkolna przygoda. Wzięło w niej udział 12 dzieci z klasy I. Na uroczystość przybyli nauczyciele, rodzice oraz zaproszeni goście: Burmistrz Miasta i Gminy Kunów – Pan Lech Łodej i Przewodnicząca Komisji Oświaty – Pani Barbara Domagała . Do tego ważnego dnia pierwszoklasiści przygotowywali się wytrwale pod okiem wychowawczyni - Pani Renaty Chamery. Dzieci z wielką dumą i powagą zaprezentowały swoje talenty i umiejętności w części artystycznej. Recytowały wiersze i śpiewały piosenki. Występ dzieci spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem widowni. Najważniejszym jednak momentem dla dzieci było uroczyste pasowanie na ucznia symbolicznym ołówkiem dokonane przez dyrektor szkoły – Panią Bożenę Wijatę, która skierowała wiele ciepłych słów oraz serdecznych życzeń do małych bohaterów. W miłej atmosferze życzenia dzieciom złożyli również zaproszeni goście obdarowując pierwszoklasistów prezentami i słodyczami. Samorząd Uczniowski, w imieniu społeczności szkolnej przekazał pierwszoklasistom symboliczną „pomocną dłoń" z obietnicą wsparcia w trudach życia uczniowskiego. Miłym zakończeniem dnia stał się smaczny poczęstunek, przygotowany przez rodziców, dumnych ze swoich pociech.
Stop agresji wśród dzieci i młodzieży
6 października w Ostrowieckim Browarze Kultury odbyły się z inicjatywy Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie warsztaty dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych w związku z nasilającym się zjawiskiem przemocy rówieśniczej. Spotkanie zorganizowano w ramach ogólnopolskiej kampanii 19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci, której koordynatorem jest Fundacja po DRUGIE. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły wraz z pedagogiem szkolnym - Markiem Czubą, wysłuchali ciekawych prelekcji i obejrzeli spoty filmowe dotyczące przemocy rówieśniczej i cyberprzemocy. Dzięki temu zrozumieli, że wobec tych zjawisk nie można być obojętnym.
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Wszystkie