Na Dzień Chłopaka szczęścia tak wiele,
by otaczali Was sami przyjaciele,
niech Wam się każdego dnia marzenia spełniają,
a wszyscy dookoła się uśmiechają!
30 września wszyscy chłopcy obchodzili swoje święto.
Na Dzień Chłopaka szczęścia tak wiele,
by otaczali Was sami przyjaciele,
niech Wam się każdego dnia marzenia spełniają,
a wszyscy dookoła się uśmiechają!
30 września wszyscy chłopcy obchodzili swoje święto.
Europejski Dzień Języków obchodzony jest 26 września. Jest to ważne wydarzenie, które ma na celu promowanie różnorodności językowej i kulturowej w Europie oraz zachęcanie do nauki nowych języków. Nasza szkoła również przyłączyła się do świętowania. Było smacznie, kolorowo i tanecznie
Czerwone , zielone wszystkie są soczyste i wyjątkowe . Witaminki mają więc dzieci chętnie je zjadają.
Dzień Jabłka w przedszkolu.
Dzieci poprzez zabawę doskonaliły umiejętności matematyczne. Przeliczały, klasyfikowały kodowaly oraz porównywały. Przedszkolaki wykonały piękne prace plastyczne, które ozdobiły nasze sale.
Uczniowie klasy 1 podczas zajęć rozwijających realizują program z elementami terapii ręki. Terapia ta jest bardzo ważna w rozwoju dziecka, gdyż ręce pełnią ogromną rolę w procesie poznawczym człowieka. Wszystkie dzieci bardzo chętnie biorą udział w zajęciach i nie mogą doczekać się kolejnych, które pozwolą im odkryć coś nowego
Zarządzenie -praca przedszkoli w gminie Kunów
W dniu 26.09.2024 w Szkole Podstawowej im. S. Staszica w Nietulisko Dużym w ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych odbył się II Gminny Konkurs Sprawności Językowych z angielskiego i niemieckiego Uczestnicy konkursu sprawdzali swoje umiejętności w zakresie słuchania i czytania ze zrozumieniem z języka angielskiego i języka niemieckiego . Naszą szkołę reprezentowali 3 chłopcy z klasy VII: Filip Borek, Filip Stępień i Antoni Skrzypczyk.
Niezmiernie miło nam poinformować, że
FILIP BOREK zajął III MIEJSCE w konkursie z JĘZYKA NIEMIECKIEGO.
SERDECZNIE GRATULUJEMY !
Dzieci z oddziałów przedszkolnych w roku szkolnym 2024/2025 realizować będą projekt
#20 minut dla matematyki.
Rada Rodziców działająca przy Publicznej Szkole Podstawowej w Wymysłowie organizuje zbiórkę żywności, środków higieny i czystości oraz innych artykułów na rzecz powodzian. Wszystkie zebrane produkty przekazane zostaną do punktu zbiórki.
Wszelkie informacje dotyczące zbiórki znajdują się na załączonym plakacie.
Już po raz kolejny otrzymaliśmy podziękowania za nasze działania związane z promowaniem zaleceń walki z rakiem .
Koordynator Szkolnego Koła Wolontariatu - Agnieszka Staniek i pedagog szkolny - Marek Czuba podejmują szereg działań mających na celu przybliżenie uczniom zagadnień z zakresu onkologii oraz wspieranie osób zmagających się z chorobami nowotworowymi.
Tego typu inicjatywy realizowane są poprzez prelekcje w szkole, współpracę ze ŚCO w Kielcach i ostrowiecką Fundacją Bo W Nas Jest Moc.
Pełni empatii uczniowie poznają małych onko-Bohaterów i poruszeni ich historiami chętnie angażują się w różnorodne zbiórki na ich leczenie.
Nasze starania są zatem efektywne i tym samym zostały docenione m.in. przez Świętokrzyskie Centrum Onkologii.
17 września 2024 r. odbył się III Rajd Pieszy po Ścieżce Geoedukacyjnej ,,Dolina Świśliny” w Dołach Biskupich. Przewodnikiem była Pani dr hab. Anna Mader z Instytutu Geologicznego w Kielcach. Trasa rajdu przebiegała wzdłuż malowniczych terenów Gminy Kunów i Gminy Pawłów. Organizatorzy, na ręce Pani Dyrektor Anity Tchórzewskiej, wręczyli uczestnikom pamiątkowy puchar. Zwieńczeniem wspólnej wyprawy było ognisko integracyjne.
Inicjatorom rajdu dziękujemy za wspólnie spędzony czas.
,,Boże! zeszlij na lud twój, wyniszczony bojem,
Sen cichy, sen przespany, z pociech jasnym zdrojem;
Niechaj widmo rozpaczy we dnie go nie dręczy,
Rozwieś na nim kotarę z rąbka niebios tęczy,
Niechaj się we łzach nie budzi przed dniem zmartwychwstania; (...)”
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w corocznej akcji Narodowe Czytanie. Podczas tegorocznej odsłony mieliśmy okazję posłuchać fragmentów dzieła Juliusza Słowackiego pt.,,Kordian",które zaprezentowali uczniowie kl.VII.
Powered by aSc EduPage