- Uczniowie klas starszych od V do VIII w dalszym ciągu pracują w trybie zdalnym.
- Nauczyciele uczący w tych klasach dostosowują metody i formy pracy do nauki zdalnej.
- Szkoła wykorzystuje do przekazywania materiałów i treści edukacyjnych m.in. dziennik elektroniczny, drogę mailową.
- Uczniowie mają obowiązek odbierania informacji od nauczycieli zgodnie z planem lekcyjnym.
- Uczniowie i nauczyciele podczas pracy zdalnej przestrzegają zasad i higieny pracy oraz bezpieczeństwa w sieci.
- Nuczyciele na bieżąco monitorują i sprawdzają wiedzę uczniów oraz ich postępy w nauce.
- Pedagog szkolny pełni dyżur dla uczniów i rodziców zdalnie poprzez pocztę mailową zgodnie z planem pracy. Udziela wsparcia i porad w szkole w razie potrzeby.
- Do dyspozycji uczniów jest biblioteka szkolna – po uzgodnieniu z wychowawcą.
- Obowiązujące w placówce procedury bezpieczeństwa znajdują się na stronie internetowej szkoły.
Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Wymysłowie przypomina:
Informacja Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Ostrowcu Świętokrzyskim
Szanowni Państwo!
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Ostrowcu Św. w związku z trwającym stanem epidemii i utrzymującą się wysoką liczbą osób zakażonych SARS-CoV-2 w Polsce przekazał materiały informacyjne dotyczące kampanii #SzczepimySię.
W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców powiatu ostrowieckiego
PPIS w Ostrowcu Św. zwrócił się z prośbą o umieszczenie materiałów dotyczących Narodowego Programu Szczepień przeciw SARS-CoV-2 w ogólnodostępnych i widocznych miejscach na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej w Wymysłowie – tablica ogłoszeń przed budynkiem szkoły, stronie internetowej/ mediach społecznościowych- Facebook, celem dotarcia do jak najszerszej grupy odbiorców.
PPIS w Ostrowcu Św. podkreśla, że informacji o szczepieniach należy szukać w wiarygodnych źródłach, jakim jest Narodowa Strategia Szczepień opublikowana na stronach rządowych.
Informacje na temat szczepień znajdują się również na stronach internetowych pod linkami:
https://www.gov.pl/web/szczepimysie
Aktualne informacje na temat szczepień przeciw SARS-CoV-2 są zamieszczane na portalach społecznościowych Facebook: konto PSSE w Ostrowcu Św. oraz konto GIS.
Szczepienia odgrywają kluczową rolę w ratowaniu życia, ograniczeniu pandemii, ochronie systemów opieki zdrowotnej i odbudowie naszej gospodarki.
Powodzenie Narodowego Programu Szczepień przeciw SARS-CoV-2 i uzyskanie odporności populacyjnej będzie możliwe przy wspólnym zaangażowaniu i włączeniu się do kampanii propagowania szczepień przeciw COVID-19.
Pomoc psychologiczno-pedagogiczna dla dzieci i młodzieży w okresie ferii zimowych
Drodzy Rodzice i Uczniowie
W okresie ferii zimowych uczniowie i rodzice mogą korzystać ze wsparcia, jakie oferują poradnie psychologiczno-pedagogiczne. W sytuacji konieczności konsultacji psychologicznej dla dzieci i młodzieży możecie Państwo skorzystać z pomocy Poradni Psychologiczno –Pedagogicznej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jest to możliwe w godzinach 8.00-16.00. Kontakt pod numerem telefonu 41 266 59 44. https://pp-p.ostrowiec.pl
Udzielanie bezpośredniej pomocy przez poradnie psychologiczno-pedagogiczne polega m.in. na prowadzeniu terapii dzieci i młodzieży oraz ich rodzin. Placówki te wspierają także rodziców w rozpoznawaniu potrzeb rozwojowych i edukacyjnych, możliwości psychofizycznych dzieci i młodzieży oraz w rozwiązywaniu problemów edukacyjnych i wychowawczych. W tym okresie poradnie zostały zobligowane do podejmowania dodatkowych działań o charakterze interwencyjnym, w sytuacjach kryzysowych.
Cały czas funkcjonuje także bezpłatna infolinia 800 080 222 z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Ponadto – w odpowiedzi na zagrożenia wynikające ze stanu pandemii – powstała poradnia on-line „Zawsze Jest Jakieś Wyjście”. Rozpoczęła ona swoją działalność 1 stycznia 2021 r.
Więcej informacji na stronie Kuratorium Oświaty w Kielcach:
Ferie 2021
W tym roku szkolnym ferie zimowe dla uczniów z całego kraju odbędą się w jednym terminie i potrwają od 4 do 17 stycznia 2021 r. Chcemy, aby czas odpoczynku był inspirujący i ciekawy, dlatego zachęcamy do skorzystania z ofert dostępnych na stronie:
Życzenia
Konkurs Kolęd i Pastorałek
Rozstrzygnięty został szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek pt. "Tobie Mały Panie".
Wyniki:
Kategoria - przedszkole
1 miejsce Martynka Fryzel
Wyróżnienie Olaf Borek
Wyróżnienie Kasia Sałatowska
Wyróżnienie Jakub Kowalik
Wyróżnienie Jagoda Kos
Wyróżnienie Ola Gierada
Kategoria - klasy I-III
1 miejsce Jakub Nowakowski
2 miejsce Filip Borek
3 miejsce Agata Gierada
Wyróżnienie Liliana Kos
Kategoria - klasy IV-VIII
1 miejsce ex aequo Maja Cholewińska, Julia Świątek
2 miejsce Wiktor Saracen
Gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów i zapraszamy po odbiór nagród.
Agnieszka Misztal i Waldemar Mazur
Konkurs
BIBLIOTEKA SZKOLNA i SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU
organizują konkurs pod hasłem
KARTKA ŚWIĄTECZNA DLA KOMBATANTÓW I RODAKÓW NA KRESACH
W ramach konkursu prosimy dzieci z przedszkola i uczniów klas I – VIII o przygotowanie
kartki świątecznej, którą wyślemy do naszych Rodaków zza wschodniej granicy.
Najbardziej oryginalne prace będą nagrodzone w trzech kategoriach wiekowych
- Dzieci z oddziałów przedszkolnych
- Uczniowie klas I-III
- Uczniowie klas IV-VIII
Prace należy przynieść do szkoły do dnia 11 grudnia 2020 roku. Rozstrzygnięcie 15 grudnia 2020 roku.
Wyniki będą udostępnione na facebook’u i stronie internetowej szkoły.
Akcja MEN "Razem na Święta"
Serdecznie zapraszamy wszystkie szkoły, przedszkola i placówki oświatowe oraz placówki polonijne do udziału w kolejnej edycji akcji MEN „Razem na Święta”. Celem naszej inicjatywy jest zarówno zachęcenie uczniów do niesienia pomocy innym, jak również budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych. Ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii tegoroczna edycja akcji będzie miała nieco odmienny charakter. Jesteśmy jednak przekonani, że szczególnie w tym okresie wiele osób czeka na nasze wsparcie i zwykłe gesty życzliwości.
„Razem na Święta” to akcja MEN, w której zachęcamy uczniów do niesienia pomocy innym. Chcemy, aby działania realizowane często w ramach szkolnych klubów i kół wolontariatu zostały wzmocnione w okresie przedświątecznym, kiedy szczególnie wiele osób czeka na pomoc i wsparcie. Zależy nam jednocześnie na budowaniu wspólnot i umacnianiu więzi międzypokoleniowych oraz kształtowaniu poczucia odpowiedzialności za drugą osobę. Ze względu na stan epidemii działania realizowane w ramach akcji „Razem na Święta” powinny mieć bezpieczny i odpowiedzialny charakter. Ważne jest zachowanie dystansu społecznego oraz postępowanie zgodnie z wytycznymi sanitarnymi.
Więcej informacji: https://kuratorium.kielce.pl/47469/zapraszamy-udzialu-w-akcji-men-razem-na-swieta/
Sukces naszych uczennic!
W dniu 27 listopada 2020 r. odbyły się już IX Mistrzostwa Szkół Podstawowychw szachach. W tym roku ze względu na panującą epidemię koronawirusa zawody zostały przeprowadzone w Internecie na platformie Chess.com.pl. Organizatorem turnieju był Oddział Ludowego Uczniowskiego Katolickiego Klubu Sportowego LUKKS Nietulisko Duże, a miejsca na platformie Chess.com.pl użyczyło Stowarzyszenie Szachowe „HETMAN” z Ostrowca Św. Turniej został sfinansowany ze środków Gminy Kunów w ramach wsparcia realizacji zadania publicznego. W grupie dziewcząt do lat 12 czołowe miejsca zajęły uczennice klasy VII Publicznej Szkoły Podstawowej z Wymysłowa:
- Maria Grudzień – I miejsce,
- Judyta Gatkowska – II miejsce
Gratulacje dla naszych uczennic i wszystkich biorących udział w Powiatowych Mistrzostwach Szachowych!
Termin ferii zimowych
W tym roku szkolnym ferie zimowe dla uczniów z całego kraju odbędą się w jednym terminie i potrwają od 4 do 17 stycznia 2021 r.
W dniu 27 listopada br. Minister Edukacji i Nauki podpisał stosowne rozporządzenie w tej sprawie.
https://kuratorium.kielce.pl/47441/ferie-zimowe-od-4-do-17-stycznia-2021-r-rozporzadzenie-podpisane/
Komunikat
Stacjonarne funkcjonowanie szkół zostaje ograniczone do 3 stycznia 2021 r. – poza pewnymi wyjątkami. Już od 30 listopada 2020 r. będzie można prowadzić zajęcia sportowe w szkołach sportowych oraz praktyczną naukę zawodu w szkołach prowadzących kształcenie zawodowe.
Więcej informacji: https://kuratorium.kielce.pl/47399/nauka-zdalna-w-szkolach-przedluzoo-3-stycznia-2021-na-dr/
Zmiany na egzaminie ósmoklasisty
W 2021 roku egzamin ósmoklasisty i egzamin maturalny będą przeprowadzone wyjątkowo na podstawie wymagań egzaminacyjnych, a nie jak w ubiegłych latach na podstawie wymagań określonych w podstawie programowej. Opracowana propozycja wymagań z poszczególnych przedmiotów egzaminacyjnych zostanie poddana publicznej dyskusji. Zmianie ulegną również arkusze egzaminacyjne. Do końca grudnia będą gotowe przepisy, a także aneksy do informatorów, dzięki którym można spokojnie przygotować się do egzaminów.
Wymagania egzaminacyjne to istotne wytyczne dla nauczycieli i uczniów. Dzięki nim wiadomo, jakie wiadomości i umiejętności będą sprawdzane w zadaniach egzaminacyjnych oraz co należy z lat wcześniejszych powtórzyć do egzaminu.
Więcej informacji: https://kuratorium.kielce.pl/47344/zmiany-na-egzaminie-osmoklasisty-i-egzaminie maturalnym-w-2021-r/
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka
W sposób zdalny Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka uczcili uczniowie szkoły. Nie zabrakło koloru niebieskiego i lekcji, podczas których przypomniano dzieciom ich prawa. W naszej szkole ten dzień już po raz drugi świętujemy razem z Unicef. Organizacja ta udostępniła nam materiały, dzięki którym możecie zaznajomić się ze swoimi prawami lub sprawdzić swoją wiedzę na temat ich znajomości
https://forms.gle/Yih4N67TfY1RspMq9
Światowy Dzień Rzucania Palenia
Światowy Dzień Rzucania Palenia w 2020 roku przypada na 19 listopada (czwartek). Święto zostało zainicjowane w Stanach Zjednoczonych, dzięki akcji dziennikarza Lynna Smitha, który w 1974 roku zaapelował do czytelników swojej gazety, o zaprzestaniu palenia papierosów w jednym dniu. Do idei przyłączyło aż 150 tysięcy ludzi, którzy spróbowali przez jedną dobę wytrzymać bez palenia papierosów.
Od 1991 roku w każdy trzeci czwartek listopada Fundacja „Promocja Zdrowia” namawia Polaków do rzucenia palenia. Światowi eksperci zdrowia alarmują, że epidemia palenia tytoniu zabija prawie 6 milionów ludzi rocznie, w tym prawie 600 tys. osób niepalących. Według przewidywań przed 2030 rokiem z powodu palenia papierosów umrze ponad 8 milionów ludzi, a ponad 80% zgonów, którym można zapobiec nastąpi wśród ludzi żyjących w krajach o niskich i średnich dochodach.
Negatywne konsekwencje palenia papierosów są powszechnie znane, ale wciąż z każdym rokiem coraz więcej osób zaczyna palić tytoń. Papierosy nie tylko uzależniają psychiczne, ale także fizycznie. Osoby uzależnione odczuwają silną potrzebę palenia i zwiększania codziennej dawki nikotyny. Papierosy nie tylko oddziałują na palacza, ale również na osoby z najbliższego otoczenia (palenie bierne).
Pamiętajmy zdrowie jest najwyższą wartością, warto o tym pamiętać i podjąć próbę wyeliminowania nałogu, jakim jest palenie tytoniu, do czego zachęcamy.
Praktyczny poradnik dla nauczycieli i rodziców
Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało poradnik dotyczący zdalnej edukacji
w klasach I-III szkoły podstawowej. Zamieszczono w nim:- wskazówki dotyczące planowania i organizacji czasu spędzanego z dzieckiem
w domu, - odnośniki do materiałów, które mogą być wykorzystywane do nauki na odległość,
- praktyczne porady na temat wczesnego wspomagania rozwoju realizowanego
w warunkach domowych.
Publikacja przeznaczona jest dla nauczycieli oraz rodziców uczniów z klas I-III szkoły podstawowej.
Zachęcam Państwa do zapoznania się z poradnikiem.
Do pobrania: poradnikdlaszkol.pdf
Bożena Wijata-dyrektor PSP w Wymysłowie
- wskazówki dotyczące planowania i organizacji czasu spędzanego z dzieckiem
Szkoła do hymnu
Publiczna Szkoła Podstawowa w Wymysłowie przyłączyła się do akcji ogłoszonej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej #SzkołaDoHymnu. 10 listopada 2020 roku o symbolicznej godzinie 11.11 hymn państwowy został uroczyście odśpiewany przez dzieci z obu grup oddziału przedszkolnego, klasę II i ucznia klasy III wraz z panią Dyrektor Bożeną Wijatą oraz wychowawcami. Szkolnym koordynatorem akcji był p. Waldemar Mazur.
#SzkołaPamięta
Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności. Inicjatywa jest realizowana w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Jest nam miło poinformować, iż uczniowie klasy VII – Kacper Młynarczyk i Dawid Polak włączyli się w akcję - #SzkołaPamięta. W TYM ROKU UPAMIĘTNILIŚMY BOHATERA Z NASZEGO REGIONU – STEFANA KRAWCZYKA – ŻOŁNIERZA SPOD MONTE CASSINO. Dyrektor szkoły – Bożena Wijata zorganizowała spotkanie z Pawłem Cieślikiem - wnukiem zasłużonego żołnierza znad Kamiennej. Dzięki temu chłopcy, mieli okazję przyjrzeć się pamiątkom rodzinnym i porozmawiać o zasługach w walkach, za które podporucznik Wojska Polskiego - Stefan Krawczyk - otrzymał wiele odznaczeń zarówno polskich, jak i brytyjskich. W ten sposób powstała interesująca prezentacja, która wkrótce zostanie wyświetlona wszystkim uczniom naszej szkoły. Koordynatorzy akcji w szkole – Agnieszka Staniek i Janusz Sternik. Upowszechnianie pamięci postaci związanych z zasługami dla Ojczyzny i rozpowszechnianie tej wiedzy wśród lokalnej społeczności to również jeden z etapów pracy nad projektem społecznym „TOdziałaMY” realizowanym pod patronatem UNICEF.
KOMUNIKAT DYREKTORA SZKOŁY
Komunikat
Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej
w Wymysłowie- Od 9 do 29 listopada 2020 roku uczniowie klas I – III Publicznej Szkoły Podstawowej
w Wymysłowie przechodzą na naukę zdalną. - Do 29 listopada 2020 roku uczniowie klas V – VIII pracują w dalszym ciągu w trybie zdalnym.
- Nauka i opieka dla dzieci w oddziałach przedszkolnych pozostaje bez zmian.
- Nauczyciele uczący w klasach I - VIII dostosowują metody i formy pracy do nauki zdalnej, prowadzą zajęcia z wykorzystaniem komunikatorów i aplikacji.
- Na bieżąco monitorują, sprawdzają i oceniają wiedzę uczniów oraz ich postępy w nauce.
- Podczas pracy zdalnej nauczyciele i uczniowie przestrzegają zasad i higieny pracy oraz bezpieczeństwa w sieci.
- Koordynatorami pracy zdalnej są wychowawcy poszczególnych klas. I to do nich należy zgłaszać wątpliwości dotyczące organizacji pracy szkoły, jak również do pedagoga szkolnego i dyrekcji szkoły.
- Od 9 do 29 listopada 2020 roku uczniowie klas I – III Publicznej Szkoły Podstawowej
Konkurs plastyczny "Kapliczki, krzyże i figurki przydrożne w mojej miejscowości"
Uczniowie naszej szkoły oraz dzieci z oddziału przedszkolnego bardzo licznie wzięli udział w konkursie plastycznym "Kapliczki, krzyże i figurki przydrożne w mojej miejscowości". Konkurs zorganizowany został przez Stowarzyszenie WITULIN NAD ŚWIŚLINĄ w Dołach Biskupich, pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy w Kunowie. Celem konkursu było zdobywanie wiedzy na temat małych budowli architektury sakralnej, a także historii powstawania tychże kapliczek, krzyży i figurek. Dzięki przystąpieniu do powyższego konkursu uczniowie oraz dzieci z przedszkola mogły rozwijać aktywność artystyczną oraz twórcze myślenie. Serdecznie dziękujemy za udział następującym uczniom i czekamy na werdykt jury: Oddział przedszkolny. 1. Ania Stajniak 2. Emilia Kral - Golińska 3. Natalia Polak 4. Martyna Fryzel 5. Jakub Stajniak 6. Julia Kostrzewa 7. Natalia Kostrzewa 8. Lena Kosior 9. Bartosz Ceglarski 10. Natalia Ceglarska 11. Karolinka Sobańska Uczniowie klas I-VIII 12. Mikołaj Serafin 13. Jakub Nowakowski 14. Diana Zakowany 15. Jakub Polak 16. Liliana Kos 17. Julia Bilska 18. Filip Otremski 19. Martyna Król. Szkolny koordynator konkursu - p. Agnieszka Misztal.
Działam - pomagam -uczę się
Zakończyliśmy pierwszą akcję zrealizowaną w ramach innowacji „działam - pomagam -uczę się”. Szkolne koło wolontariatu zorganizowało zbiórkę pieniędzy na zakup specjalistycznej karmy dla psów. Akcję koordynowali Aleksander Serafin (przedstawiciel szkolnego koła wolontariatu) i Karol Stępniewski (przedstawiciel samorządu szkolnego). W zbiórkę, oprócz uczniów i przedszkolaków, włączyli się : pani dyrektor - Bożena Wijata, nauczyciele i pracownicy szkoły. Nad całością czuwała pani Agnieszka Staniek – inicjator akcji. Za zebraną kwotę została zakupiona karma lecznicza dla psów. 29 listopada delegacja uczniów – Wiktoria Cichocińska i Karol Stępniewski - pod opieką pana Waldemara Mazura, przekazała karmę na ręce pracowników schroniska w Janiku. Dziękujemy tym, którym los zwierząt nie jest obojętny. Tym samym dziękujemy tym, którzy włączyli się w naszą akcję.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie